Számok eltárolása tömbbe, majd az elemek
kiíratása
(Tomb.java)
public class Tomb{
public static void main(String[] args){
int n,i; int[] a=new int[10];
Egész típusú, a nevű, 10 elemű tömb deklarálása.
i=0;
Azért 0-ra álltjuk, mivel a java a tömbökben mindig 0-ról kezdi a számlálást, azaz az első tömbindex 0.
n=10;
while(i<n){
a[i]=23;
A 23-mas számot eltároljuk az a tömb i-edik elemében, így a tömböt feltöltjük 10 db 23-mas számmal.
i=i+1;
}
i=0;
Kinullázzuk a használt ciklusváltozó értékét, hogy újra használhassuk.
while(i<n){
System.out.println(a[i]);
Egy ciklus segtségével kiírjuk a képernyőre a tömb elemeit külön sorban.
i=i+1; }
}
}
|